Bu Yaz Nereye Gitmeli ?

Bu yaz nereye gitmeli?

Uzun bir kapanma dönemi ardından tekrar doğayla ve Oksijen’le buluşma vakti geldi. Güneş, deniz, yemyeşil doğa, cıvıl cıvıl kuş sesleri bizi bekliyor. Hazırsanız, hadi yola çıkıyoruz!

Tatil denilince akla gelen uzun planlamaları unutun. Günübirlik veya haftasonu bile kısacık sürede kaçabileceğiniz, enerjinizi ve mutluluğunuzu zirveye çıkartacak harika rotaları sizin için derledik. Üstelik yol boyunca size eşlik edecek yol arkadaşınız da hazır. Tam 33 adet Oksijen Dinlenme Tesisi, yol boyunca seyahatinizin her dakikasını keyfe çevirmek için sizi bekliyor.

İstanbul’dan çıktıktan hemen sonra kısa bir sürede ulaşabileceğiniz Orhangazi tesisimizde kısa bir dinlenme ardından hemen çevreye göz atmaya ne dersiniz?

Türkiye’nin en büyük beşinci gölü olan İznik Gölü ve onu çevreleyen şirin belde İznik’de İznik surları ve kapılarını da görebileceğiniz kısa bir turun ardından Bursa’ya doğru uzandığınızda ruhunuzu dinlendirecek keyifli bir doğanın yanısıra tarihi ve kültürel zenginliklere de ulaşabilirsiniz.

İnegöl’de bulunan ve tam üç milyon yaşında olan Oylat Mağarası büyüleyici atmosferiyle başınızı döndürebilir. 750 metre uzunluğundaki mağaranın girişindeki hava sıcaklığı ile iç kısımdaki sıcaklık arasında oluşan neredeyse 15 dereceye yakın ısı farkıyla yaz ortasında sonbahar esintisi yaşayabilirsiniz.

Gemlik, Bursa Kuzey, Bursa Batı, Muratlı, Karacabey, Mustafa Kemal Paşa olmak üzere 6 Oksijen Dinlenme Tesisinden her biri Bursa güzergahı boyunca, tertemiz ve hijyenik ihtiyaç alanları, yemek ve alışveriş seçenekleri, araç bakım ve yakıt noktalarıyla 24 saat sizinle.

Bursa’ya doğru uzanıp 15. yüzyıldan bu yana yörenin tarihine şahitlik eden Çukur Han’a uğrayabilir, bol bol fotoğraf çekip alışveriş yapabilirsiniz. Hanları ve tarihi hamamlarıyla ünlü Bursa’da görebileceğiniz onlarca han, çarşı ve hamamları dolaşırken bir dönem ülkemizin başkenti olan bu güzide şehrimizi daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Bu turu Tümbüldek Kaplıcalarında sonlandırıp hem yorgunluk atabilir hem de şehir hayatında bunalan vücudunuza sağlıklı bir hediye vererek yenilendiğinizi hissedebilirsiniz.

Tümbüldek Kaplıcalarında tekrar şarj ettiğimiz enerjiyle kaldığımız yerden yola devam edelim mi?

Balıkesir’e doğru ilerlerken bir yandan hayalini kurduğunuz deniz, kum, güneş; Ayvalık, Edremit, Akçay gibi çevre tatil yörelerinde sizi kucaklamaya hazır. Denizin keyfini çıkardıktan sonra Cunda Adasına uzanıp Şeytan Sofrası’na çıkmadan, adeta bir fotoğraf gibi kusursuz görünen manzaraya karşı taptaze balıklardan tatmadan dönmek olmaz. Siz bu anların tadını çıkartırken biz yolculuğumuzun geri kalanını planlayalım.

Susurluk, Balıkesir Kuzey, Balıkesir Batı, Savaştepe Oksijen Dinlenme Tesislerine uğrayarak seheyatin geri kalanı için ihtiyacınız olabilecek her şeyi temin edebilir, acil bir iş çıktıysa tüm tesislerimizde bulunan hızlı internet bağlantısıyla, sakin dinlenme alanlarında işlerinizi hızlıca halledebilirsiniz.

Ege’nin incisi İzmir’e uğramadan yola devam edersek bu yolculuk biraz eksik kalır. Tarihi ve doğal güzellikleriyle antik kent Efes, Selçuk gibi uğrak yerleri dışına Şirince’de üzüm bağlarında kendinizi unutabilir, Tire ve çevre köylerde doğayı içinize çekebilir, Balıkesir’de başladığınız deniz keyfini Çeşme’de taçlandırabilirsiniz.

İzmir’den çıkışta çok kısa bir mesafede sizi karşılayacak olan Manisa’da Spil Dağı eteklerinde konaklayabilir, Spil’in eşsiz ortamında harika fotoğraflar çekerek anılarınıza mükemmel anlar ekleyebilirsiniz. Kybele, Mevlevihane, 22 Sultanlar Türbesi gibi tarihi uğrak yerlerini henüz görmediyseniz işte size fırsat! Manisa demişken, eğer tarihlere denk geldiyseniz Geleneksel Mesir Macunu Şenliklerini sakın kaçırmayın. Hem yöre halkının hem de turistlerin katıldığı bu etkinlikte son derece neşeli anlara şahitlik edebilir, şifa deposu Mesir Macununu tadabilirsiniz.

Her anı dopdolu ve mutlu geçen bu harika seyahatin dönüş yoluna çıkmadan önce Manisa ve Akhisar Dinlenme Tesislerimizde sizi bekliyoruz. Dönmeden önce bir yorgunluk kahvemizi içip, bu güzel tatili evinizde de size hatırlatacak yöresel ürün ve lezzetleri mağazalarımızdan alabilirsiniz.

Hep diyoruz ya! Yolunuzun üzerinde yerimiz var. Yine bekleriz 😊

Sık seyahat edenler için yemek seçimi!

Sık seyahat edenler için yemek seçimi! Haberler Sık seyahat edenler için yemek seçimi! Alışılagelmiş deyimimizi biraz değiştirerek, “seyahate çıkanları mutlu etmenin yolu mideden geçer” desek

Oksijen Macera

Oksijen Macera! Haberler Oksijen Macera! Kimileri için tatil, güneşin kollarına kendini bırakıp pırıl pırıl mavi sularda serinlemek olsa da bazılarımız bu kadar sakin olmaktan yana

Bu Yaz Nereye Gitmeli

Bu Yaz Nereye Gitmeli ? Haberler Bu yaz nereye gitmeli? Uzun bir kapanma dönemi ardından tekrar doğayla ve Oksijen’le buluşma vakti geldi. Güneş, deniz, yemyeşil

Neden İstanbul – İzmir Otoyolu

Neden İstanbul – İzmir Otoyolu? Haberler Neden İstanbul – İzmir Otoyolu? Gün içinde yoğun bir tempoda çalışıyor, kimi zaman yemeğe, kimi zaman şöyle küçük bir

Haftasonu tatiline hayır diyemeyenler!

Haftasonu tatiline hayır diyemeyenler! Haberler Haftasonu tatiline hayır diyemeyenler! Yoğun bir çalışma temposunda hepimizin en çok hayalini kurduğu şey kısa da olsa bir ara vermek,

En iyi markalar bu yolda!

En iyi markalar bu yolda! Haberler En iyi markalar bu yolda! Sizi 406 kilometre uzunluğunda bir alışveriş pasajına davet ediyoruz. Dünyada benzeri olmayan projesiyle, Oksijen

Alp Gürdil: “Hedef 50 milyon”

Alp Gürdil: “Hedef 50 milyon” Haberler Alp Gürdil: “Hedef 50 milyon” OTOYOL HABER Anadolu Ajansı’na konuşan Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ Oksijen Tesisleri Genel Müdürü

Önerilen Makaleler

İstanbul – İzmir Otoyolu üzerinde dünyada eşi benzeri bulunmayan proje olan Oksijen Tesisleri ile artık seyahatleriniz çok daha keyifli.

İletişim Bilgileri