161 OTOYOL ACİL YARDIM HATTI 7 / 24
0 850 399 35 05 Çağrı Merkez Hattı
sorun@otoyolas.com.tr

Çocuklarla Seyahat Ederken Yararlanacağınız Faydalı Bilgiler

Çocuklarla Seyahat Ederken Yararlanacağınız Faydalı Bilgiler

Çocukla Seyahat Etmek! Seyahat ederken çocukların sıkılma ihtimali yetişkinlere oranla her zaman daha fazla oluyor. Bu nedenle yol üzerinde kaliteli bir dinlenme tesisi bulmak ve biraz hava almak yolculuğa daha rahat devam etmek için en iyi seçenektir. Çocukla seyahat ederken gönül rahatlığı ile dinlenebileceğiniz yerlerden bir tanesi ise İstanbul – İzmir Otoyolu üzerinde belli aralıklarla…

Çocukla Seyahat Etmek!

Seyahat ederken çocukların sıkılma ihtimali yetişkinlere oranla her zaman daha fazla oluyor. Bu nedenle yol üzerinde kaliteli bir dinlenme tesisi bulmak ve biraz hava almak yolculuğa daha rahat devam etmek için en iyi seçenektir. Çocukla seyahat ederken gönül rahatlığı ile dinlenebileceğiniz yerlerden bir tanesi ise İstanbul – İzmir Otoyolu üzerinde belli aralıklarla yer alan Oksijen Dinlenme Tesisleri’dir. Dinlenme Tesisi denildiğinde hijyenik olması, lezzetli yemek seçenekleri, çocuk oyun alanları gibi birçok avantajlı özelliği ile Oksijen Dinlenme Tesisleri ön plana çıkıyor. Çocuğunuza güvenle Oksijendeyiz, burada biraz dinlenebilir ve sen de rahatlıkla oyun oynayabilirsin.” diyebilirsiniz. Çocuk oyun alanlarında sağlanan temizlik ve sosyal mesafe tedbirleri sayesinde çocuklarınız rahatça oynayabilir ve eğlenebilir.

“Hem çocuğumun gönlünü yapıp hem de kendim için keyifli bir dinlenme süresi ayırmak istiyorum.” diyenlerdenseniz dikkat etmeniz gerekenler:

  • Ortamın genel temizliği
  • Tuvaletlerin temizliği
  • Yemek kalitesi
  • Sosyal mesafe
  • Çalışanların titizliği
  • Mekanın ferah ve nezih olması şeklinde ifade edilebilir.

Pandemi dolayısıyla İstanbul -İzmir Otoyolu üzerinde bulunan Oksijen Dinlenme Tesisleri, hijyen kurallarına azami derecede dikkat ediyor.

Çocukla Seyahat Ederken Nerede Dinlenmeli?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi çocukla seyahat ederken ara verilen yerin ilk başta temizliği dikkat edilmesi gereken en önemli özelliktir. İstanbul-İzmir otoyolu üzerinde yer alan Oksijen Dinlenme Tesisleri pandemi kapsamında hijyen kurallarına uyulmakta ve tedbirler alınmaktadır:

  • Restoran bölümünde sosyal mesafeye uygun masa düzeni oluşturmuştur.
  • Çocuk oyun alanı ve bebek bakım odası olmak üzere özellikle bebekler ve çocuklar için kullanılan alanların temizliğine azami ölçüde dikkat etmektedir.
  • Çocukla seyahat sırasında ailelerin tuvalet ihtiyacı nedeniyle sıkça uğrak yeri olan dinlenme tesisinde tuvalet temizliğine ve hijyenine büyük önem gösterilmektedir.

Farklı yaş gruplarındaki çocukların yolculukta kapalı bir alanda uzun süre kalmaya olan toleransları doğal olarak değişebilir. Onların ruh hallerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak sıklıkla yolculuğa ara vermek, yol süresini biraz uzatsa da neticede daha mutlu bir yolculuk yapmanıza yardım eder. Çocuklarınız ne kadar mutlu ve yolculuğa istekli olursa siz de o kadar huzurlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Özellikle de bebekli ailelerde bebeklerin altını değiştirmek ve onları emzirmek önemli bir ihtiyaçtır. Oksijen Dinlenme Tesisleri size hem hijyenik hem de bebeğinizin altını rahatlıkla değiştirebileceğiniz bir alan sağlar. Oksijen Dinlenme Tesisleri, İstanbul – İzmir Otoyolu üzerinde birkaç saat ara ile kolayca ulaşabileceğiniz tesisler şeklinde sizi karşılar.

Neden Oksijendeyiz?

Yetişkin insanlar yolculukta belki 1-2 saat aralıksız dinlenme ihtiyacı hissetmeyebilirler. Ancak çocuklu aileler için tuvalet, yemek, can sıkıntısı gibi birçok nedenle yolculuğu uzun saatler boyunca devam ettirmek pek kolay olmaz. Çocukla seyahat her yolculukta farklı bir deneyim yaşamanızı da sağlar. Ayrıca unutmamak gerekir ki yolculuk sadece yolda geçen süreden ibaret de değildir. Birlikte bir dinlenme tesisinde çocuğunuzla geçirdiğiniz zaman da yolculuğa dahildir.

Oksijen Dinlenme Tesisleri’nin hijyeni, temizliği, yemek kalitesi ve farklı imkanları göz önünde bulundurulduğunda yolculuğunuza dahil olan bu sürede gönül rahatlığı ile iyi ki “Oksijendeyiz!” diyebilirsiniz. Her an kontrol etmek zorunda olduğunuz mailleriniz irtibat kurmak zorunda olduğunuz çalışma arkadaşlarınız varsa çocuklarınız oyun alanında çocuklarınız eğlenirken siz de ücretsiz Wifi bağlantısı ile internete girebilir ve işlerinizi takip edebilirsiniz.

Oksijen Dinlenme Tesislerin de bulunan mağazalardan ve marketten yolculuk boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri de kolayca temin edebilirsiniz.

İyi ki Oksijendeyiz, burada her şey yolunda…

 

Yazar: Oksijendeyiz