161 OTOYOL ACİL YARDIM HATTI 7 / 24
0 850 399 35 05 Çağrı Merkez Hattı
sorun@otoyolas.com.tr

Şehirlerarası Yolculukta Dinlenme Arası Vermenin Önemi!

Şehirlerarası Yolculukta Dinlenme Arası Vermenin Önemi!

Şehirlerarası Yolculukta Dinlenme Arası Vermenin Önemi! Yolculuk yapmayı ne kadar çok sevseniz de huzurlu ve kaliteli bir yol deneyimi için uygun aralıklar ile ara vermenizde fayda vardır. Özellikle çok uzun yolda birkaç defa ara vermeniz daha iyi olur. Peki, yolculukta neden ara verilmeli? Yolculukta vereceğiniz çay ya da yemek arası, enerjinizi yükseltir; yolculuğunuza daha iyi…

Şehirlerarası Yolculukta Dinlenme Arası Vermenin Önemi!

Yolculuk yapmayı ne kadar çok sevseniz de huzurlu ve kaliteli bir yol deneyimi için uygun aralıklar ile ara vermenizde fayda vardır. Özellikle çok uzun yolda birkaç defa ara vermeniz daha iyi olur. Peki, yolculukta neden ara verilmeli?

Yolculukta vereceğiniz çay ya da yemek arası, enerjinizi yükseltir; yolculuğunuza daha iyi bir motivasyonla devam etmenizi sağlar. Hele de ailecek bir yolculuğa çıkmışsanız çocuklarınızın da sıkılmaması için bu aralar, yolculukları eğlenceli bir hale getirebilir. Ailenizle uzun yolda iken onlar sıkılmaya başladığında durup dinlenmek, sizi onların gözünde iyi bir uzun yol arkadaşı yapabilir. Aynı durum arkadaşlarınızla yapacağınız bir iş seyahati, tatil yolculuğu ya da diğer sebeplerle yaptığınız grup yolculuklarında da geçerlidir.

Yolculukta Nerede Ara Verilmeli?

Otoyol üzerinde arkadaşlarınızla ya da ailenizle keyifli bir yolculuk geçiriyor olabilirsiniz. ilk iki saatin sonunda hem aracı kullanan kişi olarak siz hem de araçtaki diğer kişiler yavaş yavaş sıkılmaya başlayacaktır. Can sıkıntınızdan ve hareketsizlikten biraz kurtulmak için 2 saatin sonunda bir dinlenme tesisinde ara vermeyi düşünebilirsiniz.

Araç içi hareketsizliğinden bir nebze uzaklaşmak ve yorgunluk atmak için yol üzerinde yer alan Oksijen Tesisleri’nde ara vermek doğru ve güzel bir tercih olacaktır. Tesislerimizde kaliteli yemek, sıcak ve taze çay, temiz tuvalet, yakıt dolumu, bebek bakım alanı gibi birçok önemli alanı bir arada bulabilirsiniz. Oksijen Dinlenme Tesisleri; bir dinlenme tesisinden beklediğiniz her şeyi, lüks bir restoranda ve akaryakıt tesisinde bulabileceğiniz birçok özelliği bir arada bulunduruyor.

Yolculuğunuza tazelenmiş bir şekilde devam etmek için Otoyol App (İOS ve ANDROID) kullanarak İstanbul-İzmir Otoyolu üzerindeki Oksijen Tesisleri’nin farklı şubelerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yolculuk Arasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kaliteli bir yolculuk arası için tercih ettiğiniz dinlenme tesisinin temizliği son derece önemlidir. Özellikle dikkat etmeniz gerekenler arasında:

  • Kaliteli ve taze yemek servisi
  • Restoran, çay bahçesi, tuvalet ve bebek bakım alanı gibi kısımların temizliği
  • Otopark alanının yeterliliği
  • Hediyelik eşya gibi çeşitli alışveriş dükkanlarının bulunup bulunmaması olmak üzere önemli detaylar bulunur.

Bunların yanında bireysel olarak dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da mevcuttur. Yolculuğunuza keyifli bir şekilde devam etmek için çok yağlı ya da hamur işi yiyecekler yememeye özen göstermelisiniz. Temiz bir dinlenme tesisinde vereceğiniz ihtiyaç molası, ulaşacağınız noktaya ya da bir sonraki mola yerine kadar rahat bir yolculuk geçirmenize yardım eder.

Oksijen Dinlenme Tesisleri size kaliteli bir deneyim yaşamanız ve yolculuğunuza dinlenmiş olarak devam etmeniz için farklı ve özel fırsatlar sunuyor.

İyi ki Oksijendeyiz, burada her şey yolunda…

Yazar: Oksijendeyiz