161 OTOYOL ACİL YARDIM HATTI 7 / 24
0 850 399 35 05 Çağrı Merkez Hattı
sorun@otoyolas.com.tr

Yeni Normallerde Seyahat Nasıl Olmalı?

Yeni Normallerde Seyahat Nasıl Olmalı?

Pandemi Hayatı Yeniden Şekillendiriyor! Peki, Yolculuk ve Dinlenme Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz? Maske kullanımı, virüse yakalanma korkusu derken yeterince bunaldığınızı tahmin edebiliyoruz. Bu dönemde özellikle sık yolculuk yapmak zorunda iseniz yolculuktaki sıkı tedbirlerden de biraz bunalmış olabilirsiniz. Rotanız üzerinde yer alan Oksijen Dinlenme Tesisleri sayesinde ise aradınız ferahlığı, konforu ve nefes alacak zamanı rahatlıkla bulabilirsiniz….

Pandemi Hayatı Yeniden Şekillendiriyor!

Peki, Yolculuk ve Dinlenme Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Maske kullanımı, virüse yakalanma korkusu derken yeterince bunaldığınızı tahmin edebiliyoruz. Bu dönemde özellikle sık yolculuk yapmak zorunda iseniz yolculuktaki sıkı tedbirlerden de biraz bunalmış olabilirsiniz. Rotanız üzerinde yer alan Oksijen Dinlenme Tesisleri sayesinde ise aradınız ferahlığı, konforu ve nefes alacak zamanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Pandemi döneminde de bir yolculuktan beklediğiniz aynı kaliteyi ve hatta daha fazlasını alabilmek için İstanbul-İzmir Otoyolu üzerinde yer alan Oksijen Dinlenme Tesisleri sizi bekliyor. İş toplantısı, gezi, aile ziyareti ve hangi maksatla olursa olsun yolculuktan keyif alarak “Oksijendeyiz! Burada Her Şey Yolunda.” demenizi sağlayacak şu 5 önemli madde ön plana çıkıyor:

1-Temiz Restoran

2-Temiz Tuvalet

3-Sosyal Mesafeye Uygun Masa Düzeni

4-Maskeli Personel

5-Ücretsiz Wifi Bağlantısı

Tesis içinde alışveriş yapabileceğiniz temizlik açısından her türlü tedbirlerin alındığı mağazalara göz atabilirsiniz. Biraz temiz hava alıp çay veya kahve içmek, ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza kaliteli zaman geçirmek, yolculuğunuzun geri kalanını keyifle geçirmenize yardımcı olur. Buradan her ayrılışınızda bir sonraki ziyaretinizi iple çekeceksiniz…

Oksijen Tesisleri Size Zaman Kazandırır!

Dinlenme arasında “Oksijendeyiz!, Burada Her Şey Yolunda…” demenizi sağlayacak 5 kriter dışında hem konfor hem de tedbir amacıyla dikkat edilmesi gereken başka neler var dersiniz? Pandemi sürecinde yeni normallere uyum sağlarken yolculukta dikkat edilmesi gereken 5 önemli kriter:

1-Yakıtınız azaldıysa dinlenme sırasında depoyu doldurmuş olmak,

2-Yoldaki bozukluklarla mücadele etmemek için İstanbul – İzmir Otoyolu gibi modern bir yol tercih etmek,

3-Aracınızın bakımının yapıldığından emin olmak, lastiklerin havasını kontrol etmek,

4-OGS ya da HGS etiketi temin edip aracınızla yolda gişe geçişlerinde beklemek zorunda kalmamak.

5-Yolda tüketmek için aldığınız yiyecek ve içecekleri yanınızdan eksik etmemek, paketlerini açmadan önce üzerlerini silmek.

Oksijen Dinlenme Tesisleri Birçok İhtiyaca Cevap Veriyor!

Bir konaklama tesisinden daha ne beklenir, değil mi? İstanbul-Ankara Otoyolu üzerinde yer alan Oksijen Dinlenme Tesisleri pandemi sürecinde hijyen kurallarına büyük önem veriyor. Ancak tesis, sadece hijyenik olmasıyla değil, işlevsel olması ve ihtiyaçlara uygun farklı özellikleri bir arada bulundurmasıyla da çok sayıda yolcunun akıllarında yer ediyor.

Örneğin, elektrikli araçlar için her an her yerde şarj bulmak zor olabilir. Oksijen Dinlenme Tesisleri, elektrikli araç hızlı şarj özelliği ile bu sorunu ortadan kaldırır. Yol üzerinde rahatlıkla dinlenme arası verilebilecek bir konumda olması, rahat giriş-çıkış olanağı tesisin çok sayıda yolcu tarafından tercih edilmesinin temel sebepleri arasında yer alır. Oksijen Dinlenme Tesisi, hijyen koşulları açısından yeni normal sürecinde sağladığı uyumluluk ile Covid-19 riskini en aza indirmeyi hedefler. Bu doğrultuda bir tesisten beklenen ve yolcuların kendini rahat hissetmesini sağlayacak şu 5 kriteri de bünyesinde barındırır:

  • Nezih ve ailelerin vakit geçirebileceği restoran ve çay bahçesi
  • Çocuklu ailelerin keyifle vakit geçirebileceği çocuk oyun alanları
  • Araçların tesis içinde rahatlıkla park edilebileceği park alanları
  • İbadet etmek isteyenler için mescit
  • Hem elektrikli hem de akaryakıt ile çalışan araçlar için yakıt ve enerji desteği

Eğer yol üzerinde güvenilir bir dinlenme tesisi bulamamaktan endişe ediyorsanız İstsnbul – İzmir Otoyolu üzerinde yer alan Oksijen Dinlenme Tesislerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Android ya da IOS uygulamayı cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Oksijensiz olmaz! Mutlu ve konforlu yolculuklar geçirmeniz dileğiyle…

 

 

 

Yazar: Oksijendeyiz